Atka kezelése

            Az atkák 4 pár ízelt lábbal rendelkező, apró, pók-szerű rovarok. Az értékes, növények fejlődéséhez szükséges tápanyagot szívogatással veszik fel, ami a növény legyengülését okozza. A száraz, meleg időjárás a kedvező számukra. Legeredményesebben lakásban, vagy üvegházakban telel át. Nagy melegben, júniusban szokott felszaporodni, ilyenkorra a megfertőzött növény leveleit már nagy egyedszámban károsítja.

            Amennyiben az atkák a szobanövényeidet károsítják, úgy sokszor a vízzel való permetezéssel is eredményesen védekezhetsz ellene, hiszen nem szeretik a párás, nedves közeget. Ilyenkor a levelek fonákját is permetezzed bő vízzel, ugyanis az atkák jelentős része ott él. Azonban ha a vizes permetlé nem okoz kellő sikereket, úgy atkaölő szer alkalmazása is szükségessé válik. Az atkaölő szer, mint minden egyéb kémiai permetszer méreg, ezért azt semmiképpen se használd a lakásban. Célszerű a növényeket meleg időben a teraszon, erkélyen, vagy a kertben, hidegebb időkben a pincében permetezni. A növényt csak a permetlé megszáradása után vidd vissza a lakásba. A kezelést szükségesség esetén ismételd meg.

            A kerti növényeinket, ha atkákról van szó, leggyakrabban a takácsatka károsítja, mely a levelek fonáki részén pókháló-szerű szövedéket képez. Kártételük a levél sárgulását, elszáradását, súlyos esetben lehullását okozza. A levélatkák szövedéket nem képeznek, a levelek szívogatásával levélbarnulást, majd a lehullásukat okozza. A leandert károsító atkák jelenléténél a levelek lisztesedését figyelhetjük meg. Kerti kultúrákba az atkák károsítása legintenzívebben tavasz végén jelentkezik és nyár végéig kitart, hiszen ilyenkor a száraz és meleg időben populációjuk és kártételük jelentősebb lesz.

            Az atka elleni védekezés alapfeltétele a növények gyommentesen tartása, ugyanis a kártevő a növényvédő kezelést könnyű szerrel átvészelheti a gyomnövényeken. Annál eredményesebb a kezelés, minél korábban alkalmazod. Legnagyobb sikereket a megelőző kezeléssel érhetsz el. A növények rendszeres vizsgálatával kiszűrheted az első atkák jelenlétét, így hamar közbe tudsz lépni és megakadályozhatod elszaporodásukat.

            Atkák kezelésére a Flumite 200 atkairtó szert javasoljuk. Amennyiben konyhakerti, vagy lakásunk növényeit szeretnénk kezelni, ahol fontos a környezetkímélő szer használata, ott a  Vectafid készítményeket használd. A leandert (Nerium oleander) sajnos több kártevő mellett az atkák közül a takácsatka is károsíthatja. Eleinte nehezen észrevehető jelenlétük, de a kártétel annál jelentősebb. Ha időben észreveszed, akár a bő vízzel való locsolással is visszaszoríthatod őket. Fontos, hogy a fonáki részt is locsold és 6 napig naponta ismételd meg. Amennyiben az atkák továbbra is jelen vannak, úgy a leander permetezését Flumite 200 vizes oldatával végezd el. A leander 1 napra való takarásával tovább növelheted a védekezés mértékét.

            A legyengült, alultáplált tűlevelűek károsítója lehet a fenyő-takácsatka, mely a levelek fakulását okozza és a takácsatkáéhoz hasonló szövedék is megfigyelhető a károsított növény levelei között. Fenyő-takácsatka kezelésére a Vektafid-A nevű szert használd és e-mellett pótold a növény tápanyaghiányát Biopakk örökzöld tápoldattal.

forrás: http://www.kertpont.hu/index.php?menu=cikk&CId=708

            http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=182

            http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=198

25% KEDVEZMÉNY

Ebben a hónapban az általunk felmért öntözőrendszereket

25 %-os kedvezménnyel készítjük el. 

A kedvezmény az árajánlat kiküldésétől számított egy héten belüli elfogadás esetén érvényes.